Ułatwienia dostępu

1974 - 2007

Akademia Ekonomiczna

W 1974 roku ponownie zmienia się nazwa Uczelni – tym razem występuje pod szyldem Akademii Ekonomicznej. W 1975 oku. obchodzi swoje 50-lecie – z tej okazji przyjmuje oficjalne barwy, pieczętuje się również własnym herbem. W tym roku Uczelnia podpisuje także – trwające najdłużej w jej historii – międzynarodowe porozumienie z amerykańskim uniwersytetem Grand Valley.

 

 

Rok 1975 to również data nadania pierwszego tytułu doktora honoris causa, wyróżniając nim prof. Mieczysława Mysonę, wybitnego towaroznawcę i rektora WSE.

 

 

Lata 80. to początek idei samorządności, której przejawy pojawiają się również na Kampusie przy Rakowickiej 27. W 1981 roku władze Uczelni po raz pierwszy zostają wybrane przez delegatów społeczności akademickiej. Akademia rozrasta się i reorganizuje. W 1992 roku powstają wydziały Ekonomii, Zarządzania i – funkcjonujący na prawach wydziału – najlepszy w kraju Instytut Towaroznawstwa. Od 1995 roku studenci mogą korzystać ze zbiorów bibliotecznych, zgromadzonych już w nowym budynku.

 

 

Bardzo ważnym wydarzeniem w historii Uczelni jest wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II. Papież odwiedza Kampus w czerwcu 1999 roku, a jego wizyta zbiega się z początkiem obchodów jubileuszu 75-lecia Uczelni.

 

 

W 2002 roku powstaje Wydział Finansów, zmienia się nazwa Wydziału Ekonomii, do której dołączają Stosunki Międzynarodowe. Poszerzanie oferty dydaktycznej przejawia się m.in. w uruchomieniu studiów MBA, które obecnie znajdują się w gronie najbardziej prestiżowych kierunków w Polsce.

 

 

Infrastruktura placówki naukowo-dydaktycznej stale się powiększa – w 2000 roku do użytku zostaje oddany Pawilon sportowy, a w roku 2004 Pawilon F.